New Members: 2016

Initiation was held on Saturday, April 30. This initiation included members from 2012 and 2013.

Elected as Juniors

Kurt Annelli
Vanessa Bak
Lindsay Cadwallader
Rachael Carnale
Elena Carrington
Kara Casale
Alexis Dziubek
Ryan Englander
Jacqueline Foley
Jared Furtado
Komalpreet Gulati
Richa Gupta
Taylor Hudak
Alyssa Jones
Angel Katiewicz
Maneesh Koneru
Alysia Krzanowski
Katherine Landrey
Bethany Levy
Kayla Marcinczyk
Thomas Martella
Alyssa Mathiowetz
Lisa Mueller
Genevieve Nuttall
Marissa Petrozza
Marissa Piccolo
Adriana Racki
Klara Reisch
Christopher Sacco
Sarah Shea
Darcy Van Ness
Blake Wetmore
David Wiegand

Elected as Seniors

Victoria Abolafia
Patrick Adams
Alison Agvent (’13)
Nnamdi Amilo
Simon Archambault
Yumna Arif
Peter Bassine
John Bear, Jr.
Forrest Beaulieu
Julia Beaulieu
Filip Bergabo
Himakshi Bhatt
Nicole Biancuzzo (’13)
Scott Bloom (’12)
Kelsey Boyne
Melissa Bresnan-Gilbo
Caitlin Briody
Jeffrey Carbonella
Christian Caron
Andrew Carroll
Stephen Cerulli
Lauren Chapman
Brock Chimileski
Katherine Chmieleski
Daniel Clark
Julia Clayton
Brendan Costello
Jacqueline Dakin
Sarah Davis
Tyler Davis
John Dearborn (’13)
Michael Degirolamo
Julia Demoranville
Adam Dion
Tess Dokmanovich
Christie Dooley
Madeline Dorso
Micah Duhaime (’12)
Madison Dykins
Caroline Enright
Carol Fabricant (’13)
Thomas Feldtmose (’12)
Maria Fernandez Gomez
Ruth Fetter (’13)
Kristine Fillian
Daniel Fitzgerald
Paige Forcier
Christopher Forstrom (’12)
Harrison Fregeau
Emily Gan
Abigail Gantt
Jacqueline Garland (’12)
Joseph Gasser (’12)
Adam Ghalmi
Nicole Gherlone
Samantha Ginzberg (’13)
Andrew Gionfriddo (’12)
Mikayla Girelli
Sergio Goncalves (’13)
Theresa Govert (’13)
Matthew Green (’13)
Melissa Gregoire (’13)
Allison Haley
Asiya Haouchine
Andrew Harnedy
Riley Hasson
Laura Hatchman (’13)
Jessica Hazel
Kendrick Henes (’13)
Ashley Hine
Asahi Hoque
Xinyuan Hu
Jacob Hudobenko
Ava Iannitti
Jillian Johnston
Kayla Joyce
Steven Joyce
Olivia Karolak
Emily Kaufman
Kevin Keary III
Christopher Keefe (’11)
John Khalil (’13)
Kaylene King
Kerrin Kinnear
Adam Kocurek
Adam Kuegler
Michelle Labrecque (’13)
Nicholas Lacafta
Rachael Ladd
Rachel Laffitte
Rachel Landry
Patrick Lau
Luke Lebras
Sarah Levine
Matthew Lin
Stephanie Lin
Sofia Lindegren
Brittany Lobdell
Madison Loe
Eugenia Logie (’13)
Alexandra Longacre (’13)
Dana Lovallo (’12)
Shuyang Luo (’12)
Brian Manby
Madeline Marks (’12)
Maria Marotti
Kristen Marsillo (’12)
Amanda Maule
Alexandra Mayer
Eric Medawar
Stuart Mehrens
Irena Mikhalyuk
Caity Miller
Molly Miller
Jackson Mitchell
Timothy Monos (’13)
Ryan Morris
Britney Murphy (’12)
Shannon Murphy
Jeffrey Netting
Loi Nham (’12)
Emily Norton
Jessica Oknin
Christen Orticari (’13)
John Ovian
Emily Pakstis (’13)
Sara Passalacqua
Sarthak Patel
Arragon Perrone (’12)
Lawrence Petery III
Kevin Pierce
Srinath-Reddi Pingle
Rachel Puelle (’13)
Rebecca Puelle (’13)
Blazej Pulawski
Rebecca Radolf (’12)
Lauren Rafka (’12)
Meredith Ramsey
Evan Reardon
Andrew Redenti
Gabriella Reggiano
Kelcie Reid (’13)
Joseph Roessler
Cynthia Romano
Paulina Rowe
James Saghafi
Michael Sagherian (’12)
Andrew Sanzo (’12)
Christine Scanlon (’13)
Brianna Schlemmer
Andrea Schukal (’13)
David Serfes
Samip Shah (’12)
Nabeel Sharaf
Emma Sifre
Jessica Sikka
Jacqueline Slemp
Alexander Smith
Caitlyn Sousa
Megan Speed
Zachary Stack
May Stern
Turner Stowik
Rafaella Susara
Mallori Teden
Garret Tirrell
Madeline Tremblay
Pooja Uppalapati (’12)
Tyler Valzania
Joanna Vann
Grace Vasington (’13)
Olivia Ventricelli
Denis Vritov
Sophia Walker (’13)
Suo Wang (’13)
Evan Weiss
Carley Weted
Benjamin White
Amanda Wildstein
Jacqueline Williams
Andrew Wine (’13)
Calliope Wong
Nadia Zafar
Christopher Zins

Honorary Member

Mark Boyer